Veřejný prostor

Pohled na veřejné dění 

Audiovizuální záznam ze 4. zasedání zastupitelstva města Krásná Lípa

Motivací pro pořizování záznamu  jednání ze zastupitelstva a jeho zveřejnění je navázání na řadu měst a obcí, které to považují za kompaktní a průhledné jednání vůči občanům (prosazuje hnutí Starostové a nezávislý (STAN) a například obce:  Benešov nad Ploučnicí, Česká Lípa, Ústí nad Labem , Semily nebo Ústecký kraj) a aktivně uchopili možnost, kterou dává zákon (veřejné jednání zastupitelstva). Za druhé je to jediný veřejně dostupný výstup kromě osobní zprávy vedení města na webových stránkách.  Překvapila mně intenzivní odmítavá reakce a obavy ze strany zastupitelů kromě Volby pro Lípu. Záznam byl dle zákona pořízen, nebyl nijak modifikován a je zveřejněn níže.

Bubnovali jsme a budeme zase bubnovat za duševní zdraví, abychom spojovali světy lidí zdravých a lidí s postižením…

Agentura Pondělí od roku 2010 bubnuje ve Šluknovském výběžku za duševní zdraví, vždy v rámci celostátní akce „Týdny pro duševní zdraví“. Smyslem akce a také posláním Agentury Pondělí je propojovat dva břehy - svět lidí se znevýhodněním a většinové společnosti. Svými akcemi chceme ovlivňovat pohled veřejnosti na práva a postavení lidí s postižením. 

 Minulý týden jsme opět bubnovali, společně se sdružením „Krásnolipsko“ a s občany šluknovského výběžku, tentokráte v Krásné Lípě za duševní zdraví pana prezidenta.